Artisti i madhë shqiptar Prof. Agim Hushi lëshon nga Australia kritika të ashpra për qeverin e Rilindjes

117
Tenori i famshëm Agim Hushi në një status të bërë publikë para pak oresh ai akuzon qeverine si te lidhur me trafiqet,drogën dhe se kjo është një qeveri gangsterësh. Statusi i tij i bërë në shqip dhe anglisht është një akuzë e rëndë për zhvlersimin që u bëhet intelektualve, botës akademikë dhe njerzve të ndershëm në përgjithsi. Ja se akuzat e ashpra të artistit që ka pushtuar skenat më të mëdha të botës së qytetruar 
Statusi i plotë në Facebook 
Se fundmi rikthimi ne qytetin tim, atje ku filloi karriera ime; ne Sydney Opera!
Ndihem kaq i lumtur dhe krenar per kete rikthim dinjitoz si qytetar australian!
Pas nje viti qesharak me se fundmi erdha dhe une tek termat serioze te realitetit te nje atdheu te deshtuar, qe eshte kapur per fyti dhe po jep shpirt ne duart e nje kaste kriminele, ku vlere kan vetem hajdutet, maskarenjt, injorantet, baballaret tane te kombit me hundet zbardhur nga kokaina !
Me bete te me vije turp nga vetja qe jam bashkekombasi juaj!
Me dhemb qe ai popull i mire ka marre pothuaj lehtesine e nje kopeje delesh per tu cuar buze gremines dhe kujtesa historike i eshte kthyer ne nje histeri politike te skajshme dhe pa asgje qe te kujton qytetrimin te cilit i perkasim!
Duke lene pas sukseset e medha te nje sheshi qesharak me maje dhe ujra qe rrjedhin si perrenj paiqike te semure dhe tregun e ri po ju prezantoj pamje te botes se lire ku emrin e kryetarit te bashkise se nje qyteti 5 milionesh se din askush dhe ku kryetari i shtetit mbane pergjegjesi edhe per menyne e pensionisteve!
Te nje shteti qe po pergatitet te dergoje se shpejti 4 banoret e pare te perjetshem tokesore ne Mars!
Lamtumire Shqiperi!!
Faleminderit Australia ime!!!
Sydney Sky Tower!
Proud to be here in my home town!
After a year of Albanian comedia finally to the serious terms of the life!
It’s kind of hard to believe how Albanians living with that bunch of thieves and gangsters so called government or parliamentary members; for so long!
Feeling myself the freedom of every human being deserves in this world!
Bye bye Albania!
Thank you my very best country Australia!