Arrestimi i protestuesve, PD dhe LSI tjetër lëvizje, ja çfarë parashikon të bëjë opozita

203
Partia Demokratike do të mbledh pasditen e sotme grupin parlamentar. Raportohet se mbledhja do të nisë në orën 18:00.
Fill pas këtij takimi mësohet se lideri i PD-së do të zhvillojë edhe një mbledhje me krerët e degëve. Burime për ‘BW’ bënë me dije se në fokus të mbledhjes do të jetë arrestimi i protestuesve që kundërshtuan taksën për Rrugën e Kombit dhe aksioni i opozitës.
Duke marrë shkas nga situata në vend, edhe LSI ka njoftuar për mbledhje grupi, e cila do të mbahet në orën 16:30.