Ambasadori i SHBA Donald Lu takohet me ministrin Tahiri

112
mbasadori amerikan Donald Lu po zhvillon një takim që prej orës 13:00 me Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.
Nuk dihen motivet e takimit, por ai mbahet pas atij me liderin e opozitës Basha.
Ambasada amerikane ka qenë shumë aktive dhe ka mbajtur disa qëndrime të hpura publike, duke kërkuar nxjerrjen jashtë parlamentit të deputetëve të dënuar.
Ndërsa reagimi i qeverisë ishte se në vjeshtë do të hartohet një ligj i posaçëm.