Ambasadorët e BE mblidhen në zyrën e Vlahutin

181
Ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian janë mbledhur në mesditë në zyrën e ambasadores së BE-së, Romana Vlahutin në Tiranë.

Takimi është thirrur për situatën politike në vend.

Kryeministri Edi Rama deklaroi dje sërish nga Kongresi Zgjedhor i PS-së se nuk heq dorë nga zhvillimi i zgjedhjeve më 18 qershor, ndërsa Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, deklaroi se nuk do të ketë zgjedhje fasadë më 18 qershor dhe se ato ligjërisht nuk qendrojnë më. Po ashtu, Basha ftoi qytetarët në një protestë të madh në Tiranë më 13 maj.