Alibeaj: Xhindet kanë dalë nga shishja, Ruci nuk pranon praninë e mediave

268
Enkelejd Alibeaj dalë nga mbledhja e Këshillit të Rregullores dhe Mandateve ku po diskutohet kërkesa e prokurorisë së Krimeve të Rënda për heqjen e mandatit të Saimir Tahirit që i hap rrugë arrestimit.
“Tashmë që është faza e fundit e diskutimit në komision, Ruci nuk pranon që mediat të jetë mbrenda. Kjo është çështja më delikate qe shqiptarët duan ta dinë. Rama dhe Tahiri duan të lënë në errësirë të vërteën. Xhindet kanë dalë nga shishja dhe nuk futen dot brenda” –tha Alibeaj.