Akuzat për vëllain e Xhafajt, reagon ambasdori Donald Lu

181
Ambasadori amerikan Donald Lu ka reaguar pas akuzave të PD-së drejtuar ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafajt për mbrojtjen që ai i ka bërë dhe po i bën bashkë me rkyeministrin, vëllait të tij të dënuar në Itali si trafikant ndërkombëtar; përfshirë falsifikimin e nenit për ekstradimet në Kodin Penal nga njeriu që drejtonte vetë Reformën në Drejtësi.
“SHBA po i shqyrton akuzat për vëllanë e Fatmir Xhafajt, – ka deklaruar Donald Lu. – Rama të flasë në emrin e tij dhe ne do të do të flasim në emrin tonë.”