Aktori Kastriot Çipi: Nuk ka më Rilindje, Rama komandon sektin e Sorosit

206

Aktori Kastriot Çipi në një lidhje telefonike për emisionin “Tempora” në RTV Ora u shpreh se para 6 viteve vdiq PS dhe fitoi Rilindja, ndërsa sot nuk ka më as Rilindje, por vetëm sekti i Soros që komandohet nga Rama.

Çipi e quajti Ramën ushtar të Sorosit.

Kastriot Çipi: Praktikisht kemi një sekt të drejtuar nga një individ i vetëm. Nuk ka më as Rilindje. Para 6 vitesh vdiq PS dhe fitoi Rilindja zgjedhjet, sot nuk është më as as rilindja, por sekti i Sorosit që komandohet nga Rama në Shqipëri. Rama është ushtari i Soros. Në këtë bindje, e kam brohoritur Presidentin në atë dalje me bidnjen se nga sot e tutje asgjë s’do të jetë si më parë. Politika shqipatre do të jetë e detyruar të distancohet ose të bëhet një me Sorosin, dhe njerëzit e tij që kanë thurur të gjitha stratëgjitë për shkatërrimin e drejtësisë dhe ekonimisë shqiptare.