Agron Duka: Basha u detyrua ta pranonte marrëveshjen. U goditëm ne partitë e vogla

Kreu i PAA-së, Agron Duka nuk ka qenë shumë i kënaqur me kushtet e marrëveshjes Basha-Rama. Duka tha pas takimit me Bashën se ai po sheh mundësitë që të garojë edhe i vetëm në zgjedhje.

Kreu i PAA-së tha se marrëveshja ishte goditje për partitë e vogla dhe se Basha u detyrua që ta pranonte marrëveshjen.

“Ne po shohim mundësitë për të hyrë ose jo vetëm në zgjedhje. Pra po bëjmë llogaritë dhe po matim forcat.