Osman Murati/ Vëzhgim…

274
Lexova tani në Facebook se Kryeministri nuk e paska mbajtur fjalën në ruajtjen e fasadës të stadiumit” Qemal Stafa.”  Mos u shqëtesoni, se kryeministrat e demokracisë së lirë që na”meson” ANDREA STEFANI, i qëndrojnë besnik mendimit të tyre që vetem mendimin e popullit nuk e dëgjojnë. Cfarë shohin në andërr e japin në Facebook, me ndërtime, arnime, fasada , stadiume , gjysma rrugësh, lodra fëmijësh , e deri me portë gjigande që kushtojnë me nga 5 miliard euro.”PA DYSHIM NE NUK MERREMI ME DYSHIME VJEDHJESH 200MILIONESHE, VRASJE NE MES TE BULEVARDIT, SHPERTHIME “berthmore”, te tipit GERDECI,APOSHITJE DETI ETJ,” Edhe vjedhja e bankave deri edhe tek ajo e Bankes Kombëtare , mesa duket jane” aksidentale,” prandaj ti ruajmë drejtorët e tyre” se mos na prishen mendesh”. Asnjë vepër prodhuese kombinat, tec, apo HEC, uzinë prodhuese ,apo artizanati ,etj,etj, nuk më ka zene syri të jetë ndertuar ,vec kabanoneve të ish veprave prodhuese te socializmit qe janë mbushur me fasone qe punojne ,si ne kushtet e skllaverise, si vend pune dhe page .Asnji bandit politikan i inkriminuar nuk e sheh deren e burgut , se jemi “‘fetare” dhe ja kemi lene të marre hak” zoti”.Ateher c’na duhen këto modele qeverishë që edhe policët e ruajtjes së rendit janë kthyer punetor me meditje për te shkulur hashashin qe jeshilezon ne tere Shqiperine, ndersa banditet dhe hajdutet e kondrabandistet livadhisin neper Shqiperi duke u bërë edhe ushqim kryesore i gazetave dhe i medjave te “nderuara” për sensasione. 
Se fundmi, ku jane ata trima që e kundërshtuan kryeministrin për fasaden e Stadiumit Qemal Stafa, që të mos prishej (me shumë të drejtë), dhe tani që u prish të paktën të bënin një sinjal me një demostate sinjifikative , për të thene se edhe “ne jemi pjese e kesaj lirie qe nau dha ne demokracine shqipetare”.Me kete rast , une si qytetare ilire, pensioniste, po ju garantoj se cka eshte ndertuar ne periudhen e socializmit .me ze edhe pa ze, nuk do ti mbetet as nami as nishani nga qeverite si te djathet dhe nga te majtet rilindas, sic po shkaterrohet edhe” simbolika” e Muzeumit Kombetare ,sic eshte shkaterruar Teatri i operas dhe baletit, dhe i tere Pallati i kultures qe eshte ndare me katoqe, katoqe, etj ,Ndersa “Shtepine me gjethe “e kane shpallur”monument kulture” të rëndesise se vecantë. Ne demokrateve” surrealiste”, kur te na mbushet mendja dotu japim ne FB, cfar dote ndertojme në të ardhmen sic ju informuam , për TOB-in e ri, garazhin nëntoksore të qendrës së TIRANËS, AMBIENTET E BIZNESIT NE STADIUMIN ISH QEMAL STAFA, ETJ. Pershendetje!