Njihuni me 10 aktorët turq për të cilët femrat “çmenden”

192

Serialet turke janë bërë ndër serialet më të ndjekura në Shqipëri dhe jo vetëm e siç duket njerëzit kanë filluar të krijojnë pëlqime të ndryshme për aktorë apo aktore të ndryshme.

Tashmë, aktorët turq janë kthyer në personazhet më të preferuar të shqiptarëve dhe jo vetëm.

Të pashëm, të suksesshëm, të talentuar, aktorët turq sjellin edhe një shikueshmëri të lartë të serialeve.

Nisur nga intv.al ka listuar më poshtë disa nga aktorët më të njohur turq, për të cilët vajzat “shkulin” flokët.

Madje disa prej tyre, si Kivanc Tatlitug, Can Yaman, Baris Arduc, kanë origjinë shqiptare.

e.

.

Image

Burak Ozcivit

Image

Kivanc TatlitugImage

Cagatay Ulusoy

Image

Baris Arduc

Image

Onur Tuna

Image

Ibrahim Celikkol

Image

Sukru Ozyildiz

Image

Aras Bulut Iynemli

Image

Tolgahan Sayisman

Image

-Can Yaman