Ja fotot që po bëjnë xhiron e rrjetit/ Zebra dhe xhirafa në një garë spektakolare

278

Zebra dhe xhirafa kanë dhënë spektakël, teksa kanë garuar me njëra-tjetrën në një garë në parkun zoologjik të Uiltshire të Anglisë.

Vizitorët e parkut kanë pasur shansin e artë të shikojnë një shfaqje fantastike. Vizitorët hanë se gara ishte shumë e bukur. “Zebra ishte fillimisht përpara dhe po fitonte. Mirëpo, xhirafa, ndihmuar nga këmbët e gjata dhe qafa e gjatë, arriti që të jetë e para në finish”, thanë personat që panë garën fanastike.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

Dy kafshët kanë ardhur në jetë vetëm disa muaj më herët. Gara mes tyre u pa me shumë kuriozitet dhe dëshirë.