‘Game of thrones’ tërbon fansat

244

Episodi 5 i sezonit 8 të “Game of Thrones” ndau fansat për opinionet e tyre si asnjëherë më parë, pasi panë zhvillimet në betejë.

Shumë prej tyre nuk e pëlqyen evolucionin e Daenerys (që me sa duket stonon dhe për vetë aktoren Emilia Clarke) gjatë këtij episodi. Fansat e cilësuan çmendurinë e tepruar dhe ligësinë si një element që ka shkatërruar skenarin e serialit.

Tërbimi i fansave është edhe për evolucionin e Jaime, që pak episode më parë ishte protagonist me sjellje prekëse dhe heroike.

Image