Çdo një prej 12 shenjave të Zodiakut ka një personalitet, karakteristika të caktuara dhe një mënyrë të reaguari në përditshmëri. Në një mënyrë ndryshe dhe paksa zbavitëse, zbulo filozofinë e jetës së shenjave:

Dashi: “Nuk kam çdo gjë që më duhet, por po e marr tani!”

Demi: “Nuk kam çdo gjë që dua, por me durim do t’ia dal!”

Binjakët: “Nuk kam çdo gjë që dua, por se di, qenka mbrëmje e bukur sot, dalim pijmë diçka?”

Gaforrja: “Nuk kam çdo gjë që dua, por dua çdo gjë që kam!”

Luani: “Kam gjithçka që kam dashur të kem!”

Virgjëresha: “Nuk kam çdo gjë që dua, por çdo gjë që kam është e pastër!”

Peshorja: “Nuk kam çdo gjë që dua, por pas të shtunës mbrëma, ku i dihet?”

Akrepi: “Nuk kam çdo gjë që dua, por do të bëj ndryshime.”

Shigjetari: “Nuk kam gjithçka që dua, por gjithçka që më do,  më ka mua!”

Bricjapi: “Kam gjithçka që dua!”

Ujori:  “Nuk kam gjithçka që dua dhe nuk më intereson!”

Peshqit: “Nuk kam gjithçka që dua….o maaaa!!!!”