FOTO/ Vidhet tualeti prej ari me vlerë një milion paund

408

Një ngjarje që ka shokuar mijëra njerëz në të gjithë botën. Mediat e huaja raportojnë se ëshët vjedhur nëj tualet prej ari, vepër arti me një vlerë prej një milion paund, e instaluar në shtëpinë ku dikur jetonte Winston Churchill.

Ai ndodhej në këtë shtëpi prej më shumë se 18 vitesh, dhe është një vepër arti e emërtuar “Amerika” e artisit italian, Maurizio Cattelan.

Policia po heton mbi vjedhjen e tualetit prej ari, ku deri më tani është arrestuar një 66-vjeçar.

Mendohet se janë dashur dy automjete për ta transportuar këtë tualet nga ndërtesa.