Ushqimet që djegin yndyrën e barkut

195
Erëzat mund t’ju ndihmojnë të hiqni dhjamin më shpejtë. Duke shtuar erëza të caktuara në ushqimin tuaj, mund të humbasim peshë më shpejt dhe në mënyrë të shëndetshme.
Speca djegës jeshil
Specat djegës jeshil janë të pasura me kapsaicin, një substancë që stimulon rritjen e muskujve dhe ndihmon në djegien e shpejtë të kalorive.
Domate
Domatja na ndihmon të luftojmë dhjamin e akumuluar në afate të gjata. Domatja, gjithashtu ndihmon të qëndrojmë larg nga kanceri.
Çokollata e zezë
Çokollata e zezë ka veti anti-inflamatore dhe ndihmon në uljen e niveleve të kolesterolit në gjak. Çokollata e zezë ose më mirë, kakao, rrit nivelet e serotoninës dhe vepron pak si ‘Kafeina’ është një stimulues që rrit metabolizmin.
Molla
Këtë herë protagoniste është pektina, e cila ndihmon për të reduktuar yndyrën e trupit.
Limon
Me sa duket limoni mund t’ju ndihmojë të humbni peshë, të eliminoni celulitin, zvogëloni ndjenjën e urisë dhe të përmirësoni metabolizmin.