Receta gatimi: Hot Dog me kifle

666
1
Perzijme qumeshtin e vaket me majen,leme te fermentohet dhe me pas shtojme vajin,kripen dhe miell gradualisht derisa te behet nje brume i bute.
2
Brumin e leme te dyfishoje vellimin dhe me pas e nxjerrim ne tavolinen e permillur.
3
Nga brumi hollojme nje pete te holle te cilene presim ne shirita me gjeresi 1.5 cm.
4
Salsicet i ziejme per 5 minuta ose edhe ashtu sic jane dhe i mbeshtjellim secilen me shirit brumi.
5
Pastaj i radhisim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje,jo shumem afer njera tjetres.
6
Leme edhe per 15 minuta,lyejm me vezen e rrahur dhe hedhim susam.
7
Pjekim ne 180 grade per 20-25 minuta.