Ndahet nga jeta këngëtari i “Wonderful Life”, Colin Vearncombe

142
Emri i tij është Colin Vearncombe, por njihej si Black: të gjithë e mbajnë mend për një këngë, “Wonderful Life”, e cila në vitet 80 ishte një hit në Britani, Itali, Zvicër, Gjermani, Francë, Austri, Holland dhe shumë vende të tjera.
Këngëtari është ndarë nga jeta në moshën 53 vjecare si pasojë e një aksidenti me makinë këtë muaj.
Black u aksidentua teksa po shkonte në Irlandë ku fillimisht përfundoi në koma dhe sot u njoftua që ndërroi jetë.