Madonna shtrihet në skenë në kujtim të David Bowie

191
Modonna i ka kushtuar David Bowie një homazh tepër emocional teksa është shtrirë në skenë mbrëmjen e së martës.
Këngëtarja ishte duke perfomuar këngën e tij “Rebel Rebel” para se të “rrëzohej” përballë audiencës dhe të mbulonte fytyrën e saj gjatë turit në Houston Texas.
57 vjeçarja e kujtoi muzikantin i cili u nda nga jeta në moshën 69 vjeçare, pasi u shpreh se ishte e shkatërruar nga lajmi që ai humbi betejën me kancerin këtë të dielë.