Keni njolla në fytyrë? Përdorni këtë maskë urgjentisht!

63
Njollat e errëta në lëkurë dhe mund të shfaqen për shkak të faktorëve të ndryshëm si : shtatzënia, ekspozimi i tepërt i diellit, plakja etj.
Kjo maskë, sipas intv.al është me përbërës natyralë dhe nuk ka efekte anësore.
Përbërësit:
-1 lugë gjelle mjaltë organik
-2 lugë bollgur
-Qumësht
Përgatitja:
Ju duhet të kombinoni të gjithë përbërësit dhe t’i përzjeni mirë. Para se të aplikoni maskën, duhet të pastroni lëkurën. Lëreni për rreth gjysmë ore. 
Për të marrë rezultatet më të mira, përdorni maskën gjatë natës. Ajo ka efekte natyrale zbardhëse dhe heq njollat. 
Si t’i parandaloni njollat në fytyrë?
Shmangni ekspozimin ndaj diellit sa më shumë që të jetë e mundur. Gjithashtu, sigurohuni që të mbani kapele dhe syze dielli. Hani më shumë fruta, perime dhe peshk. Pini të paktën 6-8 gota ujë në ditë.