Grupi Eagles humb kitaristin Glen Frey

127
Glen Frey, kitaristi i grupit amerikan, Eagles, u nda nga jeta në moshën 67 vjeçare.
Frey vdiq pasi vuante nga artriti remtoid dhe pneumonia.
Ai u shua ditën e hënë në qytetin e Nju Jorkut, deklaroi grupi Eagle në website-it e tyre.
“Familja Frey do donte të falenderonte të gjithë që ata që e ndihmuan Glenn të luftonte këtë betejë dhe u lutën për shërimin e tij. Fjalët nuk mund të përshkruajnë keqardhjen tonë, as dashurinë dhe respektin që ai na ka dhënë ne, familjes së tij, komunitetit të muzikës dhe miliona fansave kudo në botë,” – shkruante deklarata.
Eagles ka qenë njëri nga bandet më të suksesshme të rock në vitet 1970.
Kënga Hotel California ka qenë ndër hitet më të famshme të grupit.