Elvana Gjata, Capital T dhe 2PO, nuk kanë të ndalur, “Lejla” kryeson listën

163

Duket se treshja e famshme Elvana Gjata, Capital T dhe 2PO2 kanë goditur në shenjë me bashkëpunimin e tyre, duke tërhequr vëmendjen e madhe publikut. Të gjithë fansat i kanë sytë tek “Lejla” pasi ata nuk kanë reshtur së votuari këtë projekt muzikor, duke e renditur për të tretën javë rresht në vendin e parë.

Gjithashtu edhe “A jena mire” e Ledri Vulës, nuk ka pësuar asnjë ndryshim që nga momenti që është bërë pjesë e “The Top List”, duke u pozicionuar në vendin e dytë. Ndërsa sukses mund të quhet padiskutim edhe hyrja e Stanaj, i cili që në javën e parë, ka mundur të bëhet pjesë e treshes më të nxehtë të klasifikimit.

Si kënga që është ngjitur me më shumë pozicione është “Stoli i trëndafilave” e Alban Skënderaj me 28 vende plus ndërsa si kënga që ka pësuar më shumë rënie është “Si ai” e Samantës.

Kjo javë ka ardhur me shumë projekte të reja muzikore ku 6 të tilla janë futur në klasifikimin e 50 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare, duke u pozicionuar menjëherë në vende tepër të rëndësishme të “The Top List”.

Ky është klasifikimi zyrtar, java e 48-të e “The Top List”, Top Awards:

1. Elvana Gjata ft. Capital T & 2PO2 – Lejla
2. Ledri Vula – A jena Mire
3. Stanaj – Ain’t Love Strange
4. Majk – Kcen
5. Tuna – Bermuda
6. Alban Skenderaj – Stoli  Trendafilave
7. Flaka Krelani – Fire
8. Era Istrefi – Bonbon
9. Elvana Gjata – Njesoj
10. Ledri Vula ft. Flori Mumajesi – Nuk ma la
11. Ledri Vula – Kings
12. Alban Skenderaj – Engjell
13. Flori Mumajesi ft. Ledri Vula – Beautiful
14. Alban Skenderaj – Duart Lart
15. Ardit Cuni ft. Vesa Smolica – Jena Na
16. Getinjo ft. Kida – Ku je
17. Ghetto Geasy ft. Majk – Ajo
18. Mc Kresha & Lyrical Son ft. Keepman – Thirri Krejt Shoqet
19. Xhensila – High Love
20. Butrint Imeri – E jona
21. Capital T. Ft Dhurata Dora – Bongo
22. Kida Ft. Xhensila – Uh Baby
23. Samanta ft. Gent Fatali – Na e dina
24. Dafina feat. Rinor – Bottles Up
25. Ardian Bujupi & Dalool – E embel
26. Lyrical Son – I re pishman
27. Samanta – Si Ai
28. Mc Kresha & Lyrical Son ft. Ledri Vula – Hip Hop
29. Vig Poppa feat. Tuna – Zemra Jem
30. Venera ft. Lind – Siento Amor
31. Evi Reci – In My Room
32. Lindon – Summer Luv
33. Nora Istrefi – Majem
34. Besa ft. Flori – 123
35. Keisi – Sa larg
36. NRG BAND – Mos ma le fajin
37. Vedat Ademi ft. J. Gashi – Thirrem Dashuri
38. Adrian Gaxha ft. Franques – My Girl
39. G4shi – Rose Gold
40. Janex ft. Dabo – Wannabe
41. Offchestra – Pa jelek
42. Ylli Limani – Pritem se po vi
43. Renis Gjoka – Po Tani
44. Young Zerka – Love
45. Dafina – Shot Calling
46. Lumi B – Aha
47. Janex – Memories
48. Edona Reshitaj – Ne rruget e ketij qyteti
49. Mc Kresha ft. Lyrical Son – Spo ma nin
50. Dj Aldo ft. Melloquence – Hands Up