Aktorja e njohur Angelina Jolie shpallet femra më e admiruar në botë sipas ‘Yougov’

146
Angelina Jolie shpallet femra më e admiruar në botë sipas ‘Yougov’. Aktorja e njohur ka lënë pas në këtë klasifikim emra të tillë si ish-Zonja e Parë e SHBA’ve Michelle Obama, apo Oprah Winfrey, dhe prej vitit 2015 e kryeson këtë renditje në mënyrë stoike.
Kompania e njohur angleze “Yougov”, sipas një sondazhi të realizuar pak ditë më parë e ka renditur aktoren e famshme Angelina Jolie në vendin e parë, i cili e shpall zyrtarisht 43 vjeçaren femrën më të admiruar të globit.