10 filmat më të mirë për 2017-ën deri tani

207
Viti 2017 është pothuajse në mes, megjithatë deri tani mund të themi se ka pasur prurje të konsiderueshme në kinematografi.
Në ju sjellim një klasifikim të dhjetë filmave më të bukur të vitit, deri tani, të cilët kanë bërë për vete me subjektet e tyre jo vetëm publikun, por edhe kritikën. Nëse nuk keni për të shkuar në plazh sot, ju sugjerojmë të merrni kokoshkat dhe të shikoni një film të mirë nën shoqërinë e të dashurve tuaj! 

Get Out

get-out-allison-williams-daniel-kaluuya.jpg

Nje komedi e shnderruar ne thriller realizuar nga Jordan Peele, me se e arritur mbi temen e racizmit.

Wonder Woman

Wonder-Woman-Movie-Holding-Tank-Art.jpg

Interpretuar nga Gal Gadot, fillimisht njw film qe mblodhi shume skeptike rreth vetes, por tashme rezulton me se i sukseshem.

Klienti

bu-hafta-sinemada-the-salesman-izlemek-icin-10-sebep-filmloverss1.jpg

Fitues i Oscar, historia e te rinjve Emad dhe Rana, lufta e tyre ndaj nje tragjedie qe do t’u ndryshoje jeten

Obit

hero_Obit.jpg

Nje dokumentar i realizuar nga Vanessa Gould mbi celebrimin e jetes permes stacionit hapesinor Skylab ne SH.B.A dhe ekuipazhit te tij guximtar.

Qyteti i humbur

hero_Lost-City-of-Z-2017.jpg

Nje film i cili rrefen historine e zbulimit te qytetit Z ne Brazil

Colossal

07colossal-facebookJumbo-v3.jpg

Historia e nje vajze te re e cila kthehet ne vendlindje pasi ka humbur punen dhe te fejuarin

John Wick 2

john-wick-keanu-reeves-2.jpg

Keanu Reeves rikthehet ne aktrim duke interpretuar rolin e hakmarresit John Wick

Kedi

documentary-kedi-cats.jpg

Nje dokumentar nga Ceyda Torun mbi macet e qytetit te Stambollit

I am not your negro

3IAMNOTYOURNEGRO1-master768.jpg

Nje film dokumentar i bazuar ne problemet e njerezve me ngjyre, i sjelle nga Raoul Peck

Komuna

the_commune_photo_by_christian_geisnaes.jpg

Nje film nga danezi Thomas Vinterberg, zbuloni historine e nje trashegimie ne vitet ’20-te.