Zbardhet grabitja e biznesmenit në Lezhë

105
Policia zbardh autorin e grabitjes dhe dhunimit të biznesmenit, pronar i një fabrike tullash, Petrit Shjefni më 22 shkurt të 2015 në qytetin e Lezhës. Mësohet se Shjefni, administrator i një biznesi në Lezhë është dhunuar një hyrje të banesës së tij nga persona të armatosur. Policia e Lezhës përmes një deklarate informoi më 19 shtator se autori I dyshuar dhe I shpallur në kërkim për akuzën e “vjedhjes me dhunë” është Dorian Prendi, 29 vjeç, banues po në Lezhë.
Gjithashtu dy persona janë arrestuar për akuzën “Moskallzim krimi” dhe “Deklarim të rremë”. Të arrestuarit janë Florjan Marku, 30 vjeç, banues në Grykë Zezë Lezhë, dhe Aleks Prendi 34 vjeç, banues në Grykë – Zezë Lezhe. Vjedhja me dhunë ndodhi rreth tre -kater metra në hyrje te baneses së biznesmenit banues në Merqi Lezhe.