Vrasja e biznesmenit në Vlorë, gjykata lë në burg autorin dhe 2 bashkëpunëtorët

250

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg një prej autorëve të vrasjes së biznesmenit Vasil Dervishaj dhe dy bashkëpunëtorët.

Gjykata ka vlerësuar të ligjshëm arrestimin e Nekid Arapit, Amarildo Grembit dhe A. Caushajt duke dhënë masën e sigurisë “Arrest me burg” për ta.