Vlorë eksploziv automjetit, plagosen rëndë dy të rinj

156
Dy persona kanë mbetur të plagosur mëngjesin e sotëm në Vlorë pasi automjeti me të cilin po udhëtonin doli nga rruga dhe u përfshi nga flakët.
Per shkak te shpejtesise se madhe makina ne fillim u perplas me mbrojtjen anesore dhe motori ka dale nga makina.
Burime nga policia bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur fshatin Panajan ë aksin Vlorë-Fier. Të plagosurit janë Griselda Alikaj 26-vjeç dhe Endri Karaboja 30 vjeç. 26-vjeçarja tregon se aksidenti ndodhi pasi drejtuesi i makinës Endri Karaboja u përpoq të shmangte përplasjen me një motorçikletë.
Sipas policisë mjeti i aksidentuar është tip “Ford Focus” me targë DR8135E. 30-vjeçari ndodhet në gjendje të rëndë.