VIDEO/ Zjarr në qendrën shëndetësore në Laprakë, alarmohen pacientët

104
Një zjarr ka përfshirë qendrën shëndetësore në Laprakë të kryeqytetit paraditen e sotme.
Mësohet se zjarri është shkaktuar nga një shkëndije elektrike dhe ka krijuar panik tek pacientët.
Sipas shërbimit të Zjarrfikëses nuk ka pasur nevojë për ndërhyrje për shuarjen e flakëve.
Nuk dihet ende nëse ka persona të lënduar nga zjarri në qendrën shëndetësore të inauguruar pak kohë më parë nga kryeministri Edi Rama.