Vajzën 17-vjeçare e rreh i dashuri i nënës, e denoncon në polici

333

Një vajzë 17-vjecare ka denoncuar në komisariatin e Durrësit të dashurin e nënës së saj, pasi bashkëjetuesi i mamasë së saj ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike. A. S pretendon se E. R 36-vjec ka ushtruar dhunë ndaj saj në banesë.

“Më datë 19. 08. 2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për shtetasen me iniciale A. S., vjeçe 17, banuese në Durrës, pasi bashkëjetuesi i mamasë, shtetasi E. R., vjeç 36, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës. Ligji nr. 9669, datë 18. 12. 2006, “Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”- njofton policia.