U arratis dy vite më parë nga burgu i Tyrins, kapet në Greqi 42-vjeçari shqiptar

278
Një 42-vjeçar shqiptar, i cili ishte arratisur nga burgu i Tyrins në Greqi në vitin 2016, është arrestuar ditën e sotme nga policia e Follorinës.
Mediat greke raportojnë se 42-vjeçari shqiptar ka tentuar të hyjë në shtetin fqinj nga pika e kalimit kufitar në Krystallopigi me pasaporte false.
Mësohet se 42-vjeçari shqiptar ka qenë i dënuar për vjedhje dhe armëmbajtje pa leje.