Turistët e huaj dhe fati i keq i tyre në Shqipëri. Aksidentohen dy polakë dhe dy ukrainas

34
Pushimet verore në Shqipëri, mesa duket nuk kanë shkuar dhe aq mirë për dy turistë të huaj. Policia e Vlorës ka njoftuar se një 30 vjeçar nga Ukraina sëbashku me bashkëshorten e tij janë aksidentuar gjatë ditës së djeshme ndërsa ishin duke udhëtuar me motorr.

Sipas policisë 30 vjeçari M.M dhe bashkëshortja e tij 31 vjeçarja K.Z kanë dalë nga rruga dhe janë rrëzuar, ndërsa janë dëguar menjëherë në spital ku ju ëhstë dhënë ndihma e parë,.

Dy të huajt janë jashtë rrezikut për jetën.
Ndërkohë që e njëjta histori është përsëritur edhe në qytetin e Sarandës. Ku një 38 vjeçar polak sëbashku me vajzën e tij 17 vjeçaren M.B.C janë rrëzuar sërish nga motorri në rrugën që të çon tek Syri i Kaltër.

Njoftimi i policisë:
Më datë 07.07.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, për shtetasin M. M, vjeç 30, banues në Ukrainë, pasi rreth orës 19:00, në Sarandë përballë hotel ‘’Mediterrane’’, duke drejtuar ‘’Piaggio’’, ka dalë nga rruga, për pasojë janë aksidentuar drejtuesi dhe bashkëshortja e tij K. Z. vjeç 31, banuese në Ukrainë, të cilët pas ndihmës mjekësore u larguan pa probleme për jetën. Neni 290 i Kodit Penal.

Më datë 07.07.2017,u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë, për shtetasin polak , vjeç 38, banues në Poloni, pasi në orën 14:20, në rrugën Syri i Kaltër-Sarandë, duke drejtuar motorrin, është aksidentuar bashkë me vajzën me iniciale M.B.C, vjeç 17, banuese në Poloni, të cilët ndodhen në spital për ndihmë mjekësore. Neni 290 i Kodit Penal.