Transportonin emigrantë ilegalë drejt Greqisë, pranga dy shqiptarëve

152
Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia greke për transportim emigrantesh të paligjshëm.
Pas një operacioni policor të organizuar nga policia greke në Krystallopigi, Florina, nga kontrolli i ushtruar në mjetet që drejtoheshin nga 40 dhe 52-vjeçari, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur, u gjetën brenda një 23 dhe 30-vjeçar shqiptarë, që udhëtonin ilegalisht.
Ndërkohë, policia sekuestroi dy mjetet, 3 telefona celulare si dhe 200 euro.