Tiranë, i sëmuri mendor kërcënon me thikë kalimtarët

219
Pas ngjarjes së rëndë në Palasë të Himarës, një tjetër i sëmurë mendor është bërë protagonist në Tiranë. 61-vjeçari Maks Dajçi kërcënonte njerëzit në rrugë duke mbajtur në dorë sëpatë dhe thika. Mësohet se ngjarja ndodhi ditën e djeshme rreth orës 20:00 në rrugën ‘Vaçe Zela’. Dajçi u arrestua nga policia, e cila sekuestroi sëpatën dhe thikat