Tentuan të fusnin drogë me dron në burg, ja masa e sigurisë për tre të rinjtë

159

Tre lezhjanë të cilët tentuan të fusnin drogë me dron në burgun e Shënkollit kanë dalë sot përpara Gjykatës për tu njohur me masën e sigurisë.

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e siguirisë për shtetasit Mentandent Veica dhe Xhefri Lumaj, ndërsa ka lënë në masën ‘arrest shtëpie’ shtetasin Xhulio Kola.

Tre të rinjtë u arrestuan të dielën, pasi përmes një droni tentuan të fusin lëndë narkotike dhe celularë në burgun e Shënkollit.