Tenton vevtrasjen 14 vjeçari në Vlorë, dyshimet….

145
Një 14-vjeçar nga Akernia e Novoselës ka tentuar të vetëvaret.
I mituri me iniciale A.M është gjetur në kohë nga familjarët e tij të cilët e kanë transportuar me urgjencë në spitalin rajonal të Vlorës në gjendje të rënduar fizike dhe psikologjike.
Ai ndodhet nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.
Nga hetimet parakrake dyshohet per perfshirjen e te miturit ne sekte fetare.