Tenton të vrasë me thikë policët bashkiakë

67
Një person është arrestuar këtë të mërkurë, pasi ka tentuar të vrasë me thikë dy policë bashkiakë. Ngjarja u rregjistrua rreth orëve të pasdites në kryeqytet pranë stadiumit ‘Dinamo’ ku policët i kërkuan që të largonte nga trotuari mallrat që po shiste. Personi i cili tentoi të godasë policët është Arben Gjon Lleshi, shitës ambulant. Lleshi u arrestua në flagrancë dhe rezulton se ishte një person me precedentë.