Shtyhet seanca gjyqësore për Denis Shtrazën, avokati i tij zbulon arsyen

164
Në një kohë kur sot ishte caktuar që të zhvillohej gjyqi për Denis Shtrazën, seanca është shtyrë për një ditë tjetër. Shkak është bërë gjendja shëndetësore e Shtrazës, i cili është dënuar përjetë për vrasjen e Gazmend Ccollakut.
Ngjarja në fjalë ndodhi më 6 janar të 2016-ës, trupi i të cilit u gjet në Murqinë të Krujës. Avokati i Shtrazës pohoi për ‘News24’ se Denisi nuk ishte mirë me shëndetin dhe se ishte në spitalin e burgut.
NGJARJA
Më datë 06.01.2016, në lagjen Nr.1 në Durrës, 4 persona, 3 prej të cilëve me jelekë dhe mbishkrimin ”Policia”, kanë marrë me forcë duke e futur në mjetin e tyre tip “Audi A6” me ngjyrë të zezë shtetasin Gazment Çollaku 34 vjeç, banues në Durrës.
Çollaku u gjet i vrarë me armë zjarri një ditë më pas në fshatin Murqin, Krujë, i hedhur në rrugë dhe me gjymtyrë të lidhura.