Shqiptari vrau rumunen, masakrohet në burg nga ish-boksieri

129
Dritan Demiraj, shqiptari i dënuar me burgim të përjetshëm është masakruar nga nje i burgosur rumun në qeli dhe ndodhet në koma. Mediat italiane raportojnë se ai është sulmuar në burg nga një ish boksier që e ka bërë për spital dhe është dërguar në spitalin e Parmës. Demiraj i dënuar me burg për jetë për vrasjen e Lidia Nusdordfi dhe Silvio Mannina, mësohet se është rrahur e masakruar gjatë mbrëmjes së djeshme në burgun e Parmës nga një tjetër i dënuar. Gjendja e shqiptarit mësohet të jetë shumë kritike. Dritan Demiraj, është personi i cili vrau dy vjet më parë ish­të dashurën e tij rumune dhe partnerin e saj