Shkrumbohen 5 ha tokë, gjendja kritike në fshatin Goranxi

176

Një zjarr i madh i cili është duke shkrumbuar  5 ha kullotë ka rënë pasditen e sotme në fshatin Goranxi, pjesë e Bashkisë Dropull.

Bëhet me dije se me urgjencë drejtë vendit ku ka rënë zjarri kanë shkuar autoritetet zjarrfikëse të cilat po mundohet të mbajnë nën kontroll flakët.

Gjithashtu mësohet se gjendja është kritike dhe është e vështirë që të lokalizohen flakët.