Sherr masiv mes shqiptarëve dhe italianëve në burg, një në gjendje të rëndë

119
Një sherr masiv mes disa shqiptarëve dhe disa italianëve ka ndoidhur mëngjesin e sotmen në një burg në Itali.
Ngjarja ka ndodhur në burgun Sant’Angelo dei Lombardi, ndërsa janë përdorur edhe mjete të forta. Një nga të burgosurit që u përfshi në sherr ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.
Ende nuk dihen shkaqet se përse ka nisur ky konflikt, ndërsa u desh ndërhyrja e autoriteteve të burgut që gjithçka të mos përfundonte në tragjedi.