Sekuestrohen 1 mijë rrënjë kanabis, 3 persona në pranga

147

Një mijë rrënjë kanabis janë sekuestruar në Bulqizë nga Policia.

3 persona janë arrestuar, pasi dyshohet se kishin kultivuar kanabisin me kubikë dhe më pas e kishin çuar në një zonë të pyllëzuar për ta mbjellë. Kanabisi ishte kultivuar në fshatin Ballaj të Martaneshit.