Sarandë, punonjësi i karburantit vritet me çifte për 60 mijë lekë

193

Një
44-vjeçar është vrarë me armë zjarri në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës
4:30 të mëngjesit të sotëm në një pikë karburanti në Qafë Gjashtë.

Mësohet se viktima është Artan
Hoxha, banor i fshatit Gjashtë, punonjës i pikës së karburantit.

Shkak i vrasjes së 44-vjeçarit
dyshohet se ka qenë grabitja e pikës së karburantit. Sipas burimeve zyrtare nga
Policia, autori i pamaskuar ka mbërritur me një motor të kuq dhe ka qëlluar mbi
44-vjeçarin me çifte. Autori më pas ka arritur të marrë 60 mijë lekë të reja
dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Ndërkaq punonjësi i plagosur është
dërguar në spital por nuk ka mundur të mbijetojë për shkak të plagëve.

Forcat e policisë kanë kryer të
gjitha veprimet procedurale në vendngjarje kanë nisur hetimet për identifikimin
dhe kapjen e autorit.

NJOFTIMI I POLICISË

Sarandë Policia: Rreth orës 03:55, në lagjen “Qafë Gjashtë” të Sarandës, në një
pikë karburanti, një person (ende i paidentifikuar), i armatosur me armë gjahu,
ka shkuar me qëllim për të vjedhur dhe ka qëlluar me “Çifte” punonjësin e kësaj
pike, shtetasin: Artan Hoxha, 44 vjeç, banues në Qafë Gjashtë, i cili për shkak
të plagëve të rënda ka ndërruar jetë rrugës drejt Spitalit të Sarandës.

Dyshohet se autori ka shkuar me një
motor të kuq, i pamaskuar dhe ka vjedhur një sasi parash prej rreth 60.000
(gjashtëdhjetë mijë lekë) të rinj. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po
kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të ngjarjes. Po
punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit.