Protestuesit rrahin një qytetar, doli kundër prishjes tek Liqeni

135
Gjatë protestës së opozitës kundër ndërtimit tek parku i liqenit, kundër rritjes së taksave dhe çmimit të biletave është shënuar edhe një incident.Protestuesit e PD-së kanë rrahur një qytetar, i cili kishte dalë kundër prishjes së rrethimit tek parku i liqenit.
Protesta e sotme e opozitës nisi tek Bashkia e Kryeministria, ku u hodhën vezë, domate e presh, ndërsa më pas u zhvendosën tek Parku i Liqenit duke shembur gardhin e ndërtimit, e duke e zhvendosur më pas tek Bashkia.