Policia “surprizon” 36-vjeçarin në Durrës, arrestohet pas asaj që i gjejnë në banesë (EMRI)

233
Policia e Durrësit ka goditur një tjetër rast të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike. Në pranga ka rënë shtetasi Shpëtim Kola 36 vjec, banues në Borizanë, Fushë-Krujë.
Më datë 09.01.2018 gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit të mësipërm u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale rreth 147 kg e 900 gr lëndë narkotike e dyshuar e llojit Marjuanë.
Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprën penale” Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar në nenin 283/1 të Kodit Penal.