Policia kufitare e Vërmicës, ndalohet një shqiptar, kapet me 6 kg marihuanë

91
Policia kufitare e Vërmicës në Kosovë sekuestroi në orët e vona të mbrëmjes së djeshme 6 kg lëndë narkotike të llojit marihuanë, si dhe ndaloi poseduesin e saj, një shtetas nga Shqipëria.
Sipas njoftimit për shtyp të policisë kosovare, bëhet e ditur se gjatë kontrollit rutinë u konstatua lënda narkotikë e fshehur në ulësen e pasme të automjetit.
Policia thekson se ky rast tregon përkushtimin e oficerve doganorë në mbrotjen e shoqërisë dhe parandalimin e krimit të organizuar ndërkufitar.