Policia greke ndalon mjetin me drogë që vinte nga Shqipëria, sekuestrohen 31 kg marijuanë

143
Policia greke ka ndaluar sot një makine me drogë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni i policisë është zhvilluar në Follorinë ku u ndaluar një mjet që drejtohej nga një shqiptar 38 vjeç.

Brenda në mjet u gjetën dhe u sekuestruan 31 pako me 31 kg 882 gram marijuanë të futura në dy çanta. 38-vjeçari shqiptar u vu në pranga nga policia greke.

Ndërkohë pak orë më pas në Aminteo, Follorinë u ndalua një mjet tjetër që drejtohej nga një grek 42 vjeç, i cili kishte rolin për kontrollin e rrugës.