Policia greke gjen çantën plot më drogë në Janinë, në kërkim të trafikantëve

341

Policia e vendit fqinj ka gjetur të braktisur në kufirin greko-shqiptar një çantë me drogë. Mësohet se droga u gjet gjatë patrullimit të policisë kufitare sot në mëngjes herët në Konica, Janinë.

Në çantë ndodheshin 4 pako me 7 kg marijuanë. Policia ka rrethuar zonën dhe vijon kërkimet për kapjen e trafikantëve.