Përplasen 3 automjete në aksin Lezhë-Shkodër, dyshohet për 7 të plagosur

168
Një aksident i shumëfishtë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Lezhë-Shkodër.
Aksidenti ndodhi në kryqëzimin e Blinishtit, dhe nga raportimet e para, thuhet të ketë 7 të plagosur.
Ky aks rrugor momentalisht është i bllokuar për shkak të aksidentit, ndërkohë që policia ndodhet në vendngjarje për zbardhjen e situatës.