Përplasen 2 automjete, 4 të plagosur

320
Katër persona janë përplasur si pasojë e një aksidentit të ndodhur pasditen e së enjtes në aksin rrugor Burrel –Klos, në afësi të Urës së Matit.
Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur rreth orës 16:00, ndërsa janë përplasur një mjet tip ‘Audi’ me një mjet tjetër tip ‘Benz’.
Për pasojë janë dëmtuar lehtë dhe po marrin ndihmë mjekësore në spitalin e Burrelit dy drejtuesit e mjeteve dhe dy persona të tjerë pasagjer që udhëtonin në këto mjete O.B, udhëtonte në mjetin tip Audi, dhe Sh.S. udhëtonte në mjetin tip Benz.
Njoftimi i policisë:
Rreth orës 16-00, jemi njoftuar se në afërsi të Urës së Matit, ka ndodhur një aksident rrugor.
Menjëherë shkuan shërbimet e policisë dhe grupi hetimor në vendin e ngjarjes ku kanë konstatuar se në afërsi të urës së Matit, aksi rrugor Burrel –Klos, janë përfshirë në aksident dy automjete, mjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin B.G, dhe mjeti tip “Audi”, me drejtues shtetasin D.M.
Për pasojë janë dëmtuar lehtë dhe po marrin ndihmë mjekësore në spitalin e Burrelit dy drejtuesit e mjeteve dhe dy shtetas të tjerë pasagjer që udhëtonin ne këto mjete shtetasi O.B, udhëtonte në mjetin tip Audi, dhe shtetasi Sh.S. udhëtonte në mjetin tip benz. 
Shkaku paraprak i aksidentit dyshohet të jetë parakalim i gabuar i njërit prej automjeteve.