Përfshihet nga zjarri shkolla 9-vjeçare “Aleks Buda” në Cërrik

374
Ngjarja ndodhi mbrëmjen e sotme. Mësohet se dy makina të shërbimit zjarrfikës kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për lokalizimin e flakëve.
Sakaq, nga të dhënat e deritanishme mësohet se zjarri dyshohet të ketë qenë kaldaja e shkollës.