Pas ekzekutimit të 40 vjeçarit në Vlorë shpërthen një makinë!

113
Pak minuta pas ekzekutimit me plumb në kokë të një 40 vjeçari në lagjen Partizani, Vlora është tronditur sërish.
Kësaj here nuk kanë qenë të shtënat, por zhurma e eksplozivit, e cila ka shpërthyer një makinë, farë pranë ngjarjes ku ndodhi ekzekutimi i Fatjon Sinanit.
Policia ka shkuar menjhëhere në vendin e ngjarjes dhe dyshon se makinës së tipit Ford, i është vendosur një sasi tritoli. Automjeti ka targat AA 987 KP.
Situata është ende kaotike dhe nuk dihet nëse dy ngjarjet kanë lidhje me njëra tjerën dhe në çfarë mënyre